Jaunumi

Tiešraidē aizvadīta Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – dzīve bez atkritumiem”

27. Novembris, 2020

Trešdien, 25.novembrī, aizvadīta ikgadējā Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”, kas šogad, atbilstoši epidemioloģiskajiem apstākļiem valstī, notika attālināti, tiešraides translācijā. Pasākuma laikā tika iezīmētas jaunākās tendences atkritumu šķirošanā un pārstrādē, skaidrotas aktualitātes un virzība aprites ekonomikas ieviešanā Latvijā, kā arī kopā ar dažādu nozaru ekspertiem notika diskusijas par ilgtspēju uzņēmējdarbībā.

Konferences pirmajā daļā par valsts līdzdalību aprites ekonomikas plānu īstenošanā runāja Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, akcentējot izvirzītos priekšnosacījumus veiksmīgai pārejai uz to. Tāpat tika ieskicēti būtiskākie mērķi “Valsts atkritumu apsaimniekošanas plānā 2021. – 2027.gadam”. Savukārt pēc tam jau detalizētākos skaidrojumos par atkritumu šķirošanu ar prezentāciju uzstājās Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis, kurš aktualizēja pašreizējo situāciju ar tekstila apriti un apsaimniekošanu, kā arī ieskicēja iespējas veiksmīgai Eiropas Savienības prasību izpildei attiecībā uz tekstila dalītās vākšanas infrastruktūras ieviešanu Latvijā. Pēc tam visiem konferences dalībniekiem bija iespēja ieskatīties polimēra iepakojumu “džungļos”, kur skaidrojumus par polimēra materiālu atkārtotu apriti sniedza SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars.

 

Konferences otrā daļa tika veltīta diskusijām par ilgtspēju uzņēmējdarbībā, kur par “Iepakojumu pandēmijas aizsegā” runāja Kaspars Zakulis, VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, “Food Union” vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs un “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags. Diskusijas laikā nozaru pārstāvji akcentēja izmaiņas iepakojumu patēriņa apjomos, ņemot vērā Covid-19 ietekmi, kā arī skaidroja iedzīvotāju paradumus attiecībā uz iepirkšanos pandēmijas apstākļos. Tāpat notika sarunas par instrumentiem, kā motivēt iedzīvotājus izvēlēties produktus pārstrādājamos iepakojumos, kā arī tika diskutēts par iespējām valsts mērogā veicināt pāreju uz atkārtotai apritei derīga iepakojumu ražošanu.

 

Savukārt pasākuma noslēgumā konferences tiešraides skatītājiem bija unikāla iespēja ieklausīties pieredzes stāstā, kur ceļotājs Kārlis Bardelis dalījās savās atziņās par piedzīvoto ekspedīcijā, kuras laikā tika airu laivā šķērsots Klusais okeāns.

 

Pateicamies ikvienam konferences apmeklētājam, dalībniekam un sadarbības partnerim par dalību konferencē, kā arī delfi.lv, kas sniedza atbalstu tiešraides nodrošināšanā!

 

 

Aicinām ar konferences prezentācijām iepazīties šeit:

1) Aktualitātes atkritumu apsaimniekošanas jomā – ar skatu pēc 2020.gada/VARAM, Rūdīte Vesere

2) Tekstila atkritumi – šķirot, nedrīkst izmest/ Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis

3) “Kā neapmaldīties polimēra džungļos?”/ SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars

 

Tiem, kuri nevarēja sekot līdzi konferencei tiešraidē, aicinām prezentāciju un diskusiju daļu noskatīties arī atkārtojumā.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku