Jaunumi

Siguldā atklāts jauns šķiroto atkritumu pazemes konteineru tīkls

24. Jūlijs, 2015

Lai veicinātu atkritumu šķirošanu Siguldā, kā arī padarītu to tīrāku un videi draudzīgāku, pilsētā paplašināts šķiroto atkritumu savākšanas punktu tīkls. Jaunajos šķirošanas punktos izvietoti mūsdienīgi pazemes konteineri stikla un plastmasas/ kartona šķirošanai. Kopumā Siguldā ir izvietoti astoņi šāda veida atkritumu šķirošanas punkti, kur kopskaitā ir 16 konteineri.

 Pazemes dalīto atkritumu konteineri sniedz Siguldas pilsētai virkni priekšrocību:

 

  • Pirmkārt, pazemes šķirošanas konteineru ietilpība ir 3 m3, un vasarās, kad ir aktīvā tūrisma sezona, vairs nebūs problēmu ar lielo atkritumu apjomu, īpaši ar plastmasas pudelēm. Tos arī vajadzēs retāk izvest. Tas savukārt samazinās atkritumu savākšanas mašīnu kustību, kas varētu traucēt Siguldas iedzīvotāju un pilsētas viesu atpūtu.
  • Otrkārt, konteineri izgatavoti no LLDPE plastmasas, kas ir ļoti izturīga pret triecieniem un mitrumu.
  • Treškārt, katrs konteiners ir aprīkots ar ciešu vāku, kas neļaus vasaras laikā izplatīties nepatīkamai smakai, kā arī atkritumiem nevarēs piekļūt dzīvnieki un putni.

 

Siguldas spertais solis, atkritumu šķirošanas veicināšanai pilsētā, ir ļoti nozīmīgs. Tālab saku „Paldies!” gan Siguldas pašvaldības vadībai, gan PSIA „Jumis” par to, ka tik lielu uzmanību pievēršat atkritumu šķirošanas jautājumam.

Kaspars Zakulis, AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors

Projekts īstenots Eco Baltia grupas uzņēmumam PSIA „Jumis” sadarbībā ar Siguldas domi, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu. Tā kopējās izmaksas sasniedza 48 991 eiro, no kuriem 19 644 eiro ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

 

Pazemes konteineri ir lielisks risinājums Siguldai kā tūrisma pilsētai, ņemot vērā, ka tie izskatās labi un lieliski pilda savu funkciju. To apliecina pētījumi Ziemeļvalstīs, kur pazemes konteineri guvuši nedalītu atzinību. Taču pats svarīgākais – jaunā šķiroto atkritumu savākšanas punktu tīkla izveides rezultātā šķirošanas konteineru skaits Siguldā tikai pieaugs. 

Kaspars Zakulis, AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors

No šķirošanas konteineriem savāktie atkritumi tālāk nonāks dažādos Eco Baltia grupas uzņēmumos. Plastmasa tiks pārstrādāta AS „PET Baltija” vai SIA „Nordic Plast”, ražojot otrreizējās izejvielas – plastmasas pārslas vai granulas, - savukārt SIA „Eko Reverss” nodrošinās atkritumu apstrādi un pārdošanu, jo Latvijā pagaidām nav rūpnīcas, kas pārstrādātu stikla pudeles.

 

Uzskatu, ka ikvienai Latvijas pašvaldībai būtu jārīkojas līdzīgi. Tad Latvija no valsts ar vienu no augstākajiem poligonos noglabājamo atkritumu rādītājiem kļūtu par zaļāko valsti Eiropā, kas nepiesārņo vidi un gūst ieņēmumus no atkritumu otrreizējās pārstrādes.

Kaspars Zakulis, AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors

Jeļena Zarandija, Siguldas domes izpilddirektore, izsaka pateicību PSIA “Jumis” par paveikto Siguldas labiekārtošanā un infrastruktūras uzlabošanā, kā arī vēlmi sadarboties turpmāk, veicinot Siguldas novada iedzīvotāju izpratni par atkritumu šķirošanas nozīmību vides aizsardzībā un apstākļus, kuros tas ir ērti izdarāms.

 

Kopumā 16 pazemes stikla un plastmasas/ kartona šķirošanas konteineri astoņos šķirošanas punktos Siguldā tiks izvietoti: Raiņa ielā 3B, Pils ielā14A, Puķu ielā 4, Pils ielā 16, Leona Paegles ielā 21, Pils ielā 10, Lazdu ielā 2 (‘’Peltes’’) un pie kafejnīcas “Bucefals”.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku