Jaunumi

Pēdējā treniņā pirms maratona aicina doties “plogingā” un sakopt vidi

30. Septembris, 2020

Gatavojoties startam Rimi Rīgas maratonā, sportisti, aktīvās dzīvesveida cienītāji un ikviens interesents tiek aicināti pēdējo maratona treniņu 4.oktobrī aizvadīt kopā ar Latvijas Zaļā punkta šķiratlona treneri Viktoriju, mācoties šķirot ikdienā radītos atkritumus un dodoties kopīgā “plogingā”. Treniņš sāksies plkst.10:00 pie tirdzniecības centra “Alfa” jaunās ieejas.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: “Šoreiz liksim kopā fiziskos spēkus ar dabai draudzīgu rīcību, lai palīdzētu pilsētvidei kļūt zaļākai un tīrākai no negodprātīgas rīcības rezultātā zemē nonākušiem atkritumiem. Dabā izmesti atkritumi veido būtisku piesārņojumu, turklāt daudzi no šiem atkritumiem vidē nesadalās vai sadalās ļoti ilgā laika posmā – pat vairāku simtu gadu laikā. Tāpēc, gatavojoties lielajam RIMI Rīgas maratona startam, aicinām pievienoties Latvijas Zaļā punkta treniņam, sakopt mūsu pašu vidi, kā arī ieviest savā ikdienā arvien vairāk videi draudzīgu paradumu, tostarp arī parūpēties, lai atkritumi nonāktu otrreizējā pārstrādē, nevis dabā.”  

 

Treniņā ar šķiratlona treneri Viktoriju aicināti piedalīties visu vecumu iedzīvotāji. Tā sākumā notiks iesildīšanās, kuras laikā dalībnieki interaktīvā veidā varēs uzzināt knifus, kā atkritumu šķirošanu padarīt par aizraujošu ikdienas nodarbi. Savukārt pēc tam sāksies “ploginga” skrējiens distancēs 5 un 10km, kuru laikā iedzīvotāji aicināti savākt apkārtnē nomestus atkritumus. Noslēdzoties skrējienam, “ploginga” dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja ar atkritumiem piepildītos maisus izmest pie t/c “Alfa” izvietotā atkritumu konteinerā.

 

Visi “ploginga” dalībnieki, kuri nogādās savu pilno maisu uz treniņa sākuma vietu un no tā atbildīgi atbrīvosies, ievietojot atkritumu konteinerā, saņems pateicības balvu no Latvijas Zaļā punkta.

 

Informācijai:

Plogings ir jauns zaļās domāšanas virziens, kas aizsācies Zviedrijā 2016.gadā. Tas apvieno lēnu skriešanu ar dabā izmesto atkritumu savākšanu, tādējādi mazinot un novēršot vides piesārņojumu ar sadzīves atkritumiem.

 

AS „Latvijas Zaļais punkts” ir pieredzes bagātākā ražotāju atbildības organizācija Latvijā, kas dibināta 2000.gada 11.janvārī un šogad svin savu 20 gadskārtu. Latvijas Zaļais punkts kopš darbības pirmsākumiem rūpējas par izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu, savukārt kopš 2006.gada uzņēmums ir atbildīgs arī par nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču apsaimniekošanu. 

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku