Jaunumi

Latvijas Zaļais punkts un Maxima Latvija aicina Latvijas iedzīvotājus šķirot atkritumus

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar mazumtirdzniecības uzņēmumu "Maxima Latvija" aicina iedzīvotājus šķirot atkritumus, un jau šobrīd pie 22 “Maxima Latvija” veikaliem Rīgā ir pieejami zvanveida konteineri atkritumu šķirošanai.

Pie 22 “Maxima Latvija” veikaliem galvaspilsētā izvietoti divu veidu konteineri atkritumu šķirošanai. Zaļais konteiners paredzēts stikla pudelēm un burkām, bet dzeltenais atkritumu konteiners paredzēts plastmasas, PET, papīra, kartona iepakojumam, kā arī skārdenēm.


"Latvijas Zaļais punkts ar šo projektu turpina paplašināt iespējas iedzīvotājiem šķirot! Lai iedzīvotājus motivētu šķirot, ir jārada ērta un viegli pieejama infrastruktūra, kas ikdienā nerada papildu rūpes. Ja ikdienas došanos uz veikalu var apvienot ar patiešām vērtīgu darbu - nodot otrreizējai pārstrādei plastmasas pudeles, skārdenes, kā arī stikla pudeles un burkas, tad katrs no mums paveic lielu ieguldījumu dabas resursu un tīras vides saglabāšanā. Aicinu iedzīvotājus izmantot pie “Maxima Latvija” veikaliem izvietoto zvanveida šķirošanas konteinerus!"

Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors.

"Mums, kā vienam no lielākajiem uzņēmumiem valstī, ir svarīgi samazināt savu ekoloģisko pēdu, tādēļ kopā ar Latvijas Zaļo punktu esam raduši iespēju pie 22 veikaliem izvietot atkritumu šķirošanas konteinerus. Diemžēl ne pie visiem veikaliem varam izvietot šos konteinerus, tas saistīts gan ar ierobežoto platību pie veikaliem, gan ēkas un zemju īpašnieku saskaņojumiem. Tomēr mums ir izdevies šos atkritumu konteinerus izvietot pie visiem lielākajiem galvaspilsētas veikaliem, tādēļ aicinām iedzīvotājus izmantot šo iespēju šķirot atkritumus, tādējādi kopīgi ikdienā rūpēties par vidi," norāda "Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers.

"Šobrīd šie atkritumu šķirošanas konteineri ir pieejami tikai Rīgā, taču šis ir pilotprojekts. Ceram, ka iedzīvotāji aktīvi izmantos sniegto iespēju, lai nākotnē šo atkritumu konteineru tīklu varam paplašināt arī visā Latvijā," turpina A.Vilcmeiers.

Pašlaik atkritumu šķirošanas konteineri jau izvietoti pie šādiem "Maxima Latvija" veikaliem Rīgā: Mūkusalas ielā 73, Stūrmaņu ielā 29, Slokas ielā 115, Vienības gatvē 113, A.Deglava ielā 67, A.Deglava ielā 160a, Biķernieku ielā 143, A.Saharova ielā 20a, Dzelzavas ielā 6a, Ulbrokas ielā 4, Rītupes ielā 2, Višķu ielā 14, A.Dombrovska ielā 74, Meldru ielā 1a, Jaunciema gatvē 174, Duntes ielā 60, Kurzemes prospektā 59a, Kurzemes prospektā 141, un Pētersalas ielā 18a. Un drīzumā tie būs pieejami arī pie “Maxima Latvija” veikaliem Rīgā, Jūrmalas gatvē 85, K.Ulmaņa gatvē 88a un Ilūkstes ielā 24a.
 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku