Jaunumi

Latvijas Zaļais punkts skolām dāvina metodisko mācību materiālu „Stikla šķirošana: zinu, gribu, daru!”

AS „Latvijas Zaļais punkts” savā 15 gadu pastāvēšanas jubilejas gadā 800 Latvijas skolām dāvājis metodisko mācību materiālu skolotājiem. Tas tapis sadarbībā ar Dr.paed. Daigu Kalniņu un apstiprināts Valsts izglītības satura centrā. Materiāls veidots, lai jaunieši interesantā un atraktīvā veidā mācītos par stikla šķirošanu un iegūtās zināšanas pielietotu ikdienā.

Mācību materiāls paredzēts dažādu priekšmetu mācību stundās, darbam ar 1.–4., 5.–6. un 7.–12. klašu skolēniem. Katrai vecuma grupai tiek piedāvāti četri dažādi stundu plāni ar mācību materiāliem, ieteikumiem un sagaidāmiem mācīšanās rezultātiem, atbilstoši izglītības standarta prasībām un dalījumiem pa klasēm.

Kaspars Zakulis, AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors: "Jau skolās bērniem ir jāmāca dabai draudzīgs dzīvesveids un saudzīga attieksme pret apkārtējo vidi. Informatīvā materiāla izplatīšana skolās ir viens no daudzajiem mazajiem, zaļajiem darbiem, kas veicami, lai Latvija būtu „zaļākā” valsts pasaulē."

Materiālā ir atrodamas norādes uz papildu video, drukātajiem un interneta vidē pieejamajiem resursiem, kā arī Latvijas Zaļā punkta mājas lapa www.zalais.lv. Tāpat tam pievienoti četri plakāti, kuros atainots stikla, plastmasas un papīra/kartona iepakojuma, kā arī videi kaitīgo bateriju dzīves cikls atpakaļ savākšanas un pārstrādes sistēmas ietvaros. Arī divas minūtes ilgs video materiāls, kura mērķis ir atraktīvā veidā informēt par stikla iepakojuma šķirošanas praktiskajiem aspektiem un izglītot par stikla pārstrādes nozīmīgumu, ir attiecīgā metodiskā materiāla sastāvdaļa.

Rīgas Valda Zālīša sākumskolas skolotāja Irīna Zeme: „Skolotājiem vienmēr ir prieks strādāt radoši, arī bērni daudz labāk ieklausās, ja var paši piedalīties, ne tikai klausīties. Šis mācību materiāls ir izstrādāts padziļināti, reizēm diezgan sarežģīti un bērniem nākas palauzīt galvu. Mēs ar klasi kopā šķirojam papīru, uz bibliotēku nesam nodot izlietotās baterijas. Īpašu interesi izrādīja bērni uzzinot, ko nedrīkst mest, piemēram, stikla šķirošanas konteinerā. Kā arī ka no PET pudelēm var ražot lietussargus, somas un pat telefonu aizsargvāciņus. Skolā mums ir arī 2 izlietotā papīra urnas, kas ātri pildās un tā atšķirojam papīru, bērniem ir interesanti, ja saprot, kāds ir ieguvums no atkritumu šķirošanas.”

Dr.paed. Daiga Kalniņa – bijusī bērnu un jauniešu vides izglītības centra Rīgas Dabaszinību skola direktore, konkursu Vides zinātnes balva 2009 un Vides zinātnes balva 2014 uzvarētāja nominācijā Vides zinību skolotājs, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektore.

AS "Latvijas Zaļais punkts" jau 15 gadus darbojas vides aizsardzības jomā, būtisku vērību pievēršot darbam ar skolēniem un studentiem, lai paaugstinātu viņu zināšanu līmeni ekoloģijas jautājumos, radītu spēcīgāku atbildības sajūtu par apkārtējo vidi, rosinātu uz dabai labvēlīgu dzīvesveidu, taupot neatjaunojamos dabas resursus, kā arī attīstītu bērnos un jauniešos pašiniciatīvu zaļā dzīvesveida praktizēšanā un popularizēšanā vienaudžu vidū.

Papildu informācija:
Dace Jansone
Korporatīvās komunikācijas vadītāja
AS ‘’Latvijas Zaļais punkts’’
 Tālr. +371 28655072
dace@zalais.lv

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku