Jaunumi

Aizvadīta Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”

01. Novembris, 2019

Pulcējot vairāk nekā 250 dalībnieku – uzņēmumu pārstāvju - no dažādiem Latvijas reģioniem, šā gada 31.oktobrī aizvadīta “Latvijas Zaļā punkta” rīkotā ikgadējā klientu konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”. Pasākuma laikā tika iezīmētas būtiskākās tendences vides un iepakojuma apsaimniekošanas jomās, kā arī vērsta uzmanība dažādiem uzņēmējdarbību ietekmējošiem aspektiem.

 

Konferences pirmajā daļā ar prezentāciju par atkritumu apsaimiekošanas vīziju pēc 2020.gada dalījās Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, iezīmējot Latvijas virzību un galvenos izaicinājumus aprites ekonomikā. Pēc tam par to, kā izmantot pasaules tendences un cilvēku paradumus uzņēmuma ilgtspējā, runāja Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis, uzskatāmi nodemonstrējot arī informācijas kanālu ietekmi uz cilvēku apziņu, piemēram, mainot atkritumu šķirošanas paradumus. Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas katedras profesore un vadošā pētniece Sandra Muižniece – Brasava dalījās ar informāciju par daudzveidīgo plastmasas iepakojumu klāstu.

 

 Pirmās daļas noslēgumā uzstājās arī Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse, skaidrojot problemātiku ar nolietoto autoriepu apsaimniekošanu un iespējamajiem risinājumiem situācijas uzlabošanā. Savukārt ierosinājumos par to, kā samazināt atkritumu apjomu ikdienā, dalījās bezatkritumu jeb “zero waste” aktīviste Mairita Lūse.

 

Pasākuma otrajā daļā dalībnieki piedalījās meistarklasēs, kurās eksperti jau padziļināti iepazīstināja ar uzņēmumiem svarīgām tēmām. Par videi kaitīgo preču un iepakojuma apsaimniekošanu un uzskaiti klātesošajiem skaidroja SIA “Latvijas Iepakojuma sertifikācijas centra” inspicēšanas audita nodaļas vadītāja, auditore Sandra Dzelzs un uzskaites nodaļas vadītājs, auditors Andris Osipovs. Savukārt paņēmienos, kā veicināt uzņēmuma ilgtspēju, dalījās Dace Helmane no Korporatīvas ilgtspējas un atbildības institūta.

 

Pateicamies ikvienam konferences apmeklētājam, dalībniekam un sadarbības partnerim par dalību konferencē!

 

 

Aicinām ar konferences prezentācijām iepazīties šeit:

 

  1.  Aktualitātes atkritumu apsaimniekošanas jomā – ar skatu pēc 2020.gada/VARAM, Rudīte Vesere

  2.  Kā izmantot pasaules tendences un cilvēku paradumus sava zīmola laba?/ ”Latvijas Zaļais punkts”, Kaspars Zakulis

  3.  Vai problēma ir plastmasā, vai plastmasas patēriņā? / LLU, Sandra Muižniece-Brasava

  4. Riepa ar rītdienu /  LRAA,Tīna Lūse

  5.  Zero Waste – pasaule bez atkritumiem / Zero Waste, Mairita Lūse

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku