Jaunumi

ERAB investē 10 miljonus atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā AS "Eco Baltia"

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) kļūst par Latvijā un Baltijā vadošā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma AS Eco Baltia mazākuma akciju turētāju. Bankas vairāk nekā 10 miljonu lielās investīcijas tiks izmantotas, lai finansētu sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīcas būvniecību.

Šī rūpnīca būs pirmā tāda veida rūpnīca reģionā, kas fokusēsies tieši uz šķirošanu, proti, otrreiz izmantojamā materiāla nošķiršanu no sadzīves atkritumiem. Latvijā gandrīz 90 procenti sadzīves atkritumu joprojām tiek apglabāti poligonos, un jaunā rūpnīca spēlēs būtisku lomu atkritumu pārstrādes veicināšanā atbilstoši Eiropas Savienības direktīvām.

 

Sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīcas „Lauciena”, kas atradīsies Salaspils novada Aconē, būvniecību paredzēts uzsākt jau 2016.gadā. Paredzētā rūpnīcas šķirošanas jauda ir 100 000 tonnas atkritumu gadā.  Turklāt, ņemot vērā rūpnīcas paredzamos apmērus un jaudas, tajā tiks nodrošinātas arī vismaz 60 jaunas darba vietas.

 

Rūpnīca tiek būvēta ar mērķi maksimāli samazināt apglabājamo atkritumu apjomu un palielināt pārstrādei izmantojamo atkritumu īpatsvaru. Šķirojot atkritumus, „Laucienā”, paredzēts pārstrādei iegūt papīru un kartonu, plastmasas, metālus, un citus materiālus. Rūpnīcas tehnoloģijas atbilst visaugstākajiem vides standartiem, līdz ar to apkārtējā vide ir nodrošināta no trokšņu un smaku klātesamības.

 

Jūtamies lepni parakstīt šo investīciju līgumu, jo ticam AS Eco Baltia uzņēmuma aktivitātēm un stratēģiskajiem virzieniem. Kļūstot par akciju turētāju, ERAB vēlas stiprināt jau šobrīd spēcīgu uzņēmumu, lai sniegtu pienesumu apkārtējās vides uzlabošanā un ekonomikā. Aizvien vairāk sabiedrība saprot atkritumu pārstrādes milzīgo potenciālu, tāpēc tai nepieciešami tādi atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi kā AS Eco Baltia.

ERAB pārstāvis

AS Eco Baltia tika nodibināta 2002. gadā un nodarbojas ar atkritumu savākšanu, šķirošanu, apstrādi un pārstrādājamo atkritumu tirgošanu un plastmasas pārstrādi. Baltijas reģionā tas ir lielākais vides apsaimniekošanas uzņēmums, un stabilas makroekonomiskās vides un pieaugošas vides jautājumu izpratnes dēļ, tam ir spēcīgs izaugsmes potenciāls.

 

Uzskatu, ka ERAB ir būtiska iespēja jebkuram Latvijas uzņēmumam, kas jau darbojas vai plāno startēt starptautiskā mērogā. No pašu pieredzes varu teikt, ka sadarbības process ar ERAB bija vērtīgs pārbaudījums arī mums kā uzņēmumam, jo ļoti rūpīgi tika izvērtēta mūsu kā sadarbības partnera uzticamība. Līdz ar to, ERAB lēmums par investīcijām uzņēmumā, savā ziņā ir arī atzinība AS Eco Baltia kā sadarbības partnerim ar augstu reputāciju.

AS Eco Baltia valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs 

ERAB ir investējusi Latvijā un Baltijas valstīs kopš šo valstu neatkarības pasludināšanas 1991. gadā. Līdz šim banka visos ekonomikas sektoros investējusi vairāk nekā 1,8 miljardus eiro. Pēdējos gados ERAB koncentrējas uz mazo un vidējo uzņēmumu atbalstīšanu un investīcijām daudzsološos, inovatīvos uzņēmumos ar tiešās kapitāla daļu iegūšanas vai fondu palīdzību.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku