Jaunumi

“Zaļi pakots” specbalvu par dabai draudzīgu iepakojumu saņem AS “Hanzas Maiznīcas”

12. Novembris, 2019

12. novembrī tika apbalvoti Latvijas Iepakojuma asociācijas rīkotā konkursa “Labākais iepakojums Latvijā 2019” uzvarētāji. Latvijas Zaļā punkta specbalvu “Zaļi pakots” saņēma AS “Hanzas Maiznīcas” par maizes produktu sērijas “Garšas baudījums” iepakojumu.

 

Lai gan sabiedrība aizvien biežāk pievērš uzmanību  produkta un arī tā iepakojuma ilgtspējai, daudzus pārtikas iepakojumus diemžēl nav iespējams atkārtoti pārstrādāt. Itin bieži redzam, ka it kā pārstrādājama materiāla iepakojumu, noklāj ar neskaitāmām krāsvielām biezā slānī, neiedomājoties, ka arī tas ietekmē to, vai iepakojumu varēs pārstrādāt. Šajā gadījumā “Garšas baudījuma” iepakojumā tiešām ņemti vērā arī šie aspekti, kas svarīgi iepakojumu pārstrādātājiem, lai nodrošinātu kvalitatīvas otrreizējās izejvielas, no kurām pēc tam var ražot jaunus produktus. Mēs aicinām arī citus ražotājus un iepakotājus ņemt vērā ekodizaina prasības, lai viss izlietotais iepakojums pēc iespējas tiek atkārtoti pārstrādāts un poligonos sarūk nepārstrādājām iepakojuma kalni,” uzsver Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

 

 

 

Rūpes par videi draudzīgu iepakojumu ir mūsu uzņēmuma viena no svarīgākajām kvalitātes mērauklām. Atsaucoties uz pasaules iepakojumu pārstrādāšanas tendencēm, produktu līnijas “Garšas baudījums” dizains radīts ar mazāku apdrukas laukumu, lai iepakojuma turpmākā pārstrāde būtu vieglāka. Tāpat turpinam strādāt pie videi draudzīgiem risinājumiem – samazinam iepakojuma izmērus esošajiem produktiem, saglabājot tos atbilstoši maizes kvalitātes uzturēšanas prasībām, kā arī, domājot par ilgtspējīgu attīstību, Latvijas tirgum piedāvājam un attīstam arvien plašāku sortimentu ar mazāka izmēra maizēm, tajā skaitā, “Garšas baudījums” rudzu formas maizes,  lai samazinātu kopējā iepakojuma izlietoto apjomu.  Lai arī šī “Hanzas Maiznīcas” produktu līnija gan garšu, gan iepakojuma ziņā ir īpaši lolota un daudzināta, mums svarīgi panākt, ka arī citu iepakojumu izveide un ražošana notiek videi draudzīgā veidā.  Pēc “Zaļi pakots” sertifikācijas  esam guvuši vēl plašāku priekšstatu par iepakojuma dažādām detaļām, tādējādi varēsim jauniegūto informāciju ņemt vērā produktu iepakojumu tapšanā arī turpmāk,” tā par iegūto balvu un “Zaļi pakots” sertifikāciju saka AS "Hanzas Maiznīcas" vadītājs un valdes loceklis Uģis Mihņevičs.

 

Latvijas Zaļā punkta iniciatīva un preču zīme “Zaļi pakots” radīta, lai veicinātu atkārtotu iepakojuma pārstrādi un nodrošinātu, ka uzņēmēji savu produktu iepakošanai izmanto pārstrādājamu iepakojumu. Veicot izvērtējumu, tiek ņemti vērā tādi kritēriji kā iepakojuma materiālu draudzīgums videi, to pārstrādājamība, iepakojuma izejmateriālu patēriņš, ražošanas enerģijas patēriņš un energoresursu izmantošana, iepakojuma apsaimniekošanas optimizācija, piemēram, utilizācija, pārstrāde, kā arī citi aspekti. “Zaļi pakots” sertifikātu jau saņēmuši vairāku produktu iepakojumi un vēl vairākiem tiek turpināts izvērtējums.

  

Konkurss par labāko iepakojumu Latvijā ik gadu tiek rīkots ar mērķi atbalstīt augstas kvalitātes iepakojuma apriti, veicināt videi draudzīgāka iepakojuma attīstību, kā arī iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības kopējā tirgus prasībām. Nacionālā konkursa uzvarētājdarbs piedalās starptautiskā iepakojuma konkursā WorldStar for Packaging Excellence, ko organizē Pasaules Iepakojuma organizācija.

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku