Jaunumi

Apstiprināti AS “Latvijas Zaļais punkts” atkritumu apsaimniekošanas īstenošanas plāni turpmākajiem trīs gadiem

08. Janvāris, 2020

2019.gada nogalē Valsts vides dienests (VVD) ir apstiprinājis AS "Latvijas Zaļais punkts" izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas īstenošanas plānus turpmākajiem trīs gadiem. VVD lēmums paredz, ka AS “Latvijas Zaļais punkts” klienti ir atbrīvoti no dabas resursu nodokļa (DRN) samaksas par lēmumā noteiktajiem nodokļa objektiem. Puses parakstījušas arī līgumus par atkritumu apsaimniekošanas plānu izpildi.

“Atkritumu apjoms Latvijā ik gadu pieaug un pieaug arī valstī noteiktās to atpakaļ savākšanas un pārstrādes normas. Ražotāju atbildības sistēmu loma ir nodrošināt, ka dažādu uzņēmumu tirgū novietotie iepakojumi un videi kaitīgās preces tiek sašķirotas un pārstrādātas, nevis nonāk kopējā atkritumu kalnā. Latvijas Zaļais punkts savā 20 gadu darbā ir rūpējies, lai atkritumi atbilstoši valsts noteiktajiem mērķiem tiešām tiktu sašķiroti un pārstrādāti. Mēs rūpīgi izvēlamies savus partnerus, sekojam līdzi viņu darbam, investējam šķirošanas infrastruktūrā, kā arī iedzīvotāju izglītošanas kampaņās. Tāpēc mūsu klienti var būt droši, ka viņu izvēlētā ražotāju atbildības sistēma strādā godprātīgi un pilda savas saistības gan pret viņiem, gan valsti un sabiedrību kopumā,”norāda AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

 

Noslēgtie līgumi starp AS “Latvijas Zaļais punkts” un VVD ir spēkā no 2020.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.decembrim. Līgumu darbības periodā AS “Latvijas Zaļais punkts” līgumpartneriem ir tiesības piemērot 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas par viņu tirgū novietoto iepakojumu, videi kaitīgajām precēm un elektriskajām un elektroniskajām iekārtām. Šo atkritumu apsaimniekošanu un atpakaļ savākšanu Ministru kabineta (MK) noteiktajos apjomos savu klientu vārdā un atbilstoši noslēgtajiem pušu līgumiem nodrošina AS “Latvijas Zaļais punkts”.

 

Ražotāju atbildības sistēmu darbības mērķis ir nodrošināt atkritumu savākšanu un pārstrādi tādos apjomos, kā noteikts normatīvajos aktos, palīdzēt veidot dalīto atkritumu šķirošanas vietu infrastruktūru, nodrošināt komunikācijas pasākumus sabiedrības informēšanai un izglītošanai. Atkritumu apsaimniekošanas plāni paredz konkrētas rīcības un darbības, ko ražotāju atbildības sistēma plāno veikt, lai šos mērķus sasniegtu.

 

 

AS „Latvijas Zaļais punkts” ir dibināts 2000.gada 11.janvārī un ir pieredzes bagātākā ražotāju atbildības organizācija Latvijā. Latvijas Zaļais punkts kopš darbības pirmsākumiem rūpējas par izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu. Kopš 2006.gada Latvijas Zaļais punkts ir atbildīgs arī par nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču apsaimniekošanu. 

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku