Jaunumi

Aicinām Ventspils skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā "Zaļi darbi Latvijai"

21. Marts, 2017

Latvijas Zaļais punkts un PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina visus Ventspils vispārizglītojošo skolu 1.-12. klašu skolēnus piedalīties projektā “Zaļi darbi Latvijai”, lai pievērstu jauniešu uzmanību atkritumu šķirošanas nozīmīgumam dabas resursu un vides kvalitātes saglabāšanā. Projekts norisināsies no šī gada 21.marta līdz 30.aprīlim, un šajā laikā skolēni ir aicināti radošā veidā – zīmējumu vai video formā atspoguļot videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un atkritumu šķirošanu.
Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors: “Aicinu Ventspils skolēnus aktīvi iesaistīties radošo darbu konkursā, lai dalītos ar saviem iespaidiem un pieredzi videi draudzīgā dzīvošanā. Konkurss ir lieliska iespēja likt lietā savu iztēli un izpaust savas idejas, kas pilsētā būtu uzlabojams, lai atkritumu šķirošana ikdienā kļūtu ērtāka. Esam parūpējušies arī par lieliskām balvām interesantāko ideju autoriem, tāpēc sāksim pavasari radoši un aktīvi!”
 

Projekta pirmais posms norisināsies no šī gada 21.marta līdz 30.aprīlim, kuru laikā skolēni ir aicināti radošā veidā – zīmējumu vai video formā atspoguļot videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un atkritumu šķirošanu. Veidojot darbus, skolēni ir aicināti pastāstīt par savu pieredzi, izteikt priekšlikumus atkritumu šķirošanas uzlabošanā vai dalīties ar kādu jau paveiktu darbu – sakoptu pilsētas objektu vai Latvijas vietu, dabas stūrīti.

 

Zīmējumus un video līdz 30. aprīlim jāiesniedz PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Pils ielā 12, Ventspilī, vai e-pastā vlk@ventspils.lv ar atzīmi projektam “Zaļi darbi – Latvijai”.  Pie darba jābūt pievienotai informācijai par autora vārdu, uzvārdu, skolu un klasi.

 

Konkursa žūrijas izvēlētie skolēnu zīmējumi tiks izvietoti 2018. gada pārliekamajā kalendārā.

 

Projekta otrais posms norisināsies 12. maijā, kad no katras vecuma grupas četras aktīvākās klases piedalīsies AS “Latvijas Zaļais punkts” rīkotajā Šķirošanas stafetē. Skolēnu komandām atraktīvā sacensību veidā būs jāizpilda izglītojoši uzdevumi par atkritumu šķirošanu, pārbaudot erudīciju par atkritumu otrreizējo pārstrādi un videi draudzīgu dzīvesveidu. Uz Šķirošanas stafeti būs aicināti arī dalībnieku atbalstītāji, kuri varēs piedalīties radošajā darbnīcā vai pārbaudīt, cik videi draudzīgs ir katra dzīvesveids.

 

Projekta uzvarētāji tiks noskaidroti Šķirošanas stafetē, kuri vispareizāk un veiksmīgāk būs izpildījuši uzdevumus. Uzvarētāji no katras vecumgrupas saņems galveno balvu, bet radošākie zīmējumu un video veidotāji saņems individuālas veicināšanas balvas.

 

Balvu fonds ir ieguldīto pūļu vērts!           

 

Galvenā balva – apmaksāts transports klases ekskursijai 350 EUR vērtībā no PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināta”.

 

10 interesantāko zīmējumu un 6 radošāko video autori saņems veselīgu saldumu kausu no “Ricberry”, biļetes uz Ventspils Piedzīvojuma parku vai Kurzemes Democentru. Būs arī citi pārsteigumi un  veicināšanas balvas no Ventspils pilsētas domes un Latvijas Zaļā punkta.PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” priekšsēdētājs Gaitis Celms norāda: “Ir ļoti svarīgi attīstīt bērnos izpratni, ka katrs no mums ar pareizu rīcību ikdienā var samazināt vides piesārņošanu. Jau iepriekš Ventspils skolēni aktīvi iesaistījušies atkritumu šķirošanā un vides aizsardzībā, ko apliecina gan iegūtie “Ekoskola” sertifikāti un diplomi, gan regulārie pasākumi, kas tiek īstenoti. Konkurss ir iespēja ne tikai laimēt ekskursiju visai klasei, bet arī radošā veidā piesaistīt citu ventspilnieku uzmanību atkritumu šķirošanas nozīmīgumam. Aicinām skolēnus būt radošiem un aktīviem!”

 

Projekta atbalstītāji – Ventspils pilsētas dome, AS “Latvijas Zaļais punkts”, SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””, Ventspils Jaunrades nams, Kurzemes Democentrs un SIA “RicBerry”.

KONKURSA NOLIKUMS

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku