Jaunumi

Kampaņas "Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam" laikā kopā sašķiroti 22 544 kg atkritumu

Labdarības kampaņas "Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam" ietvaros no šī gada marta līdz maijam atkritumu šķirošanas konteineros, kas izvietoti pie 22 "Maxima" veikaliem Rīgā, savākti 22 544 kg atkārtoti pārstrādājamā iepakojuma. Šķirojot atkritumus un šādā veidā iesaistoties kampaņā, rīdzinieki un pilsētas viesi ar AS "Latvijas Zaļais punkts" starpniecību ziedojuši 2 254,4 eiro bērnu rehabilitācijas centram "Poga".

"Rūpes par apkārtējo vidi ir komandas darbs - jo vairāk iesaistās, jo labāks rezultāts un tīrāka top Latvija. Gluži tāpat ir arī ar labdarību - apvienojot spēkus un labās domas, kopā varam sniegt ievērojamu palīdzību tiem, kam tā tik ļoti nepieciešama. Ir patiess gandarījums, ka "Latvijas Zaļais punkts", "Maxima" un "Poga" aicinājums šķirot atkritumus un tādejādi veikt ziedojumu bērnu rehabilitācijai ir ticis sadzirdēts un aicinājumam atsaukušies tik daudz rīdzinieku un pilsētas viesu. Kopā mums ir izdevies ne tikai padarīt Rīgu tīrāku, bet arī savākt prāvu ziedojumu, kas rehabilitācijas centra "Poga" mazajiem pacientiem palīdzēs uzlabot veselību," stāsta Kaspars Zakulis, AS "Latvijas Zaļais punkts" direktors.

 

Kā liecina kampaņas rezultāti, visaktīvākie rīdzinieki - atkritumu šķirotāji dzīvo Daugavas kreisajā krastā jeb Pārdaugavā, kur trīs mēnešu laikā tika savākti 11 895 kg kartona, stikla un PET iepakojuma. Arī, vērtējot katra no 22 "Maxima" veikaliem individuālos rezultātus, visvairāk atkārtoti pārstrādājamā materiāla - 2487 kg - savākts Pārdaugavā - Zolitūdē, veikalā K.Ulmaņa gatvē 88A. Vērtējot kopējo situāciju, rezultāts ir būtiski izlabojies. Salīdzinot ar šo pašu laika periodu pirms gada, sašķiroto atkritumu apjoms konteineros palielinājies par ~ 24,9% . Pagājušajā gadā tika savākti 18 042 kg, savukārt, pateicoties kampaņai un iedzīvotāju iesaistei, šogad tika savākti 22 544 kg.

 

"Bērnu un ģimeņu labklājība vienmēr ir bijusi viena no mūsu prioritātēm, tādēļ ar prieku piedalījāmies šajā akcijā, kur katram iedzīvotājam bija iespēja, sakopjot vidi un apkārtni, palīdzēt bērniem ar kustību traucējumiem bērnu rehabilitācijas centrā "Poga". "Maxima" jau vairāk nekā gadu sevi var saukt par "Poga" lieldraugu, jo aktīvi iesaistāmies bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijas iespēju nodrošināšanā. Tāpēc "Šķiro un Ziedo bērnu kustību priekam" bija piedāvājums, kam ar prieku piekritām un par kā rezultātu esam gandarīti. Lielu paldies vēlos teikt mūsu klientiem, kas kampaņas laikā rūpīgi šķiroja atkritumus, padarot šo labo darbu par daļu no savas ikdienas. Ceru, ka atkritumu šķirošanas ieradumu iedzīvotāji piekops savā ikdienā arī pēc kampaņas noslēguma, lai mums pašiem un mūsu bērniem ir iespēja dzīvot drošā, tīrā un sakoptā vidē," stāsta "Maxima Latvija" operacionālā vadītāja un valdes locekle Kristīne Āboltiņa.

 

Kampaņas "Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!" noslēgumā rehabilitācijas centrs "Poga" saņēma 2 254,40 eiro, kas tika savākti pateicoties iedzīvotāju iesaistei un šķirojot atkritumus. Savukārt papildu 2745,60 eiro AS "Latvijas Zaļais punkts" ziedojis, lai kopējā ziedojuma summa sasniegtu apaļus 5 000 eiro un būtu iespēja palīdzēt vēl vairāk bērniem.

 

"Bērnu rehabilitācijas centrs "Poga" pacienti un kolektīvs ir pateicīgi ikkatram, kurš šķiroja! Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un AS "Latvijas Zaļais punkts" ziedojumam, mazie pacienti varēs mācīties staigāt, lai nākotnē paši šķirotu un rūpētos par citiem," norāda rehabilitācijas centra "Poga" valdes priekšsēdētāja Rūta Dimanta.

 

Kā ziņots iepriekš, Latvijā šobrīd dzīvo vairāk nekā 3000 bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, kuru dzīves kvalitātes uzlabošanai un veiksmīgai integrācijai sabiedrībā būtiska loma ir regulārai un pieejamai rehabilitācijai. Lai sniegtu iespēju bērniem ar funkcionāliem traucējumiem saņemt tik nepieciešamo rehabilitāciju, kā arī atgādinātu, ka palīdzēt grūtībās nonākušajiem nebūt nav sarežģīti un pat atkritumi ir vērtīgs resurss, trīs mēnešus, no marta līdz jūnijam, tika rīkota labdarības kampaņa "Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!". Šīs kampaņas ietvaros sašķirotos atkritumus varēja pārvērst ziedojumā, iemetot tos konteineros, kas izvietoti pie 22 "Maxima" veikaliem Rīgā. Par katru sašķirotā iepakojuma kilogramu kampaņas "Šķiro un ziedo bērnu kustību priekam!" ietvaros "Latvijas Zaļais punkts" ziedoja 10 centus bērnu atlabšanai centrā "Poga". Tādejādi ikviens rīdzinieks vai pilsētas viesis varēja paveikt divus labus darbus - sniegt atbalstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un padarīt apkārtni tīrāku un zaļāku, nododot pārstrādei atkārtojami izmantojamos materiālus.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku