Jaunumi

Akcijas „Dod kannai otru iespēju!” ietvaros savāktas 7434 vējstikla kanniņas

Divu mēnešu laikā autobraucēji atkārtotai pārstrādei nodevuši 7434 vējstikla šķidruma kanniņas, no kurām 30% ir derīgas atkārtotai uzpildīšanai, bet 70% tiks sapresētas un nodotas otrreizējai pārstrādei.

 Latvijas iedzīvotāji vēlas dzīvot tīrā un sakoptā vidē un tādēļ labprāt iesaistās dažādās videi draudzīgu dzīvesveidu veicinošās aktivitātēs, - apstiprina akcija „Dod kannai otru iespēju!”. Šogad vien akcijas ietvaros divu mēnešu laikā autobraucēji atkārtotai pārstrādei nodevuši 7434 vējstikla šķidruma kanniņas, no kurām 30% ir derīgas atkārtotai uzpildīšanai, bet 70% tiks sapresētas un nodotas otrreizējai pārstrādei.

 Akcija, kuru organizē „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA „Narvesen Baltija” un auto preču vairumtirdzniecības uzņēmumu SIA „Getz Nordic”, norisinās jau devīto gadu. No lielā kanniņu skaita, kas šogad tika iemestas speciālajos konteineros, 2245 tiks uzpildītas atkārtoti, bet 4920 sapresētās kanniņas - pārstrādātas, tādējādi sperot lielu soli pretī zaļākai Latvijai

“Reizēm otras iespējas ir tās, kas dzīvē nepieciešamas, lai kaut ko mainītu. Tāpat ir ar šīm vējstikla kanniņām. Izmetot tās tām paredzētajos konteineros, kas izvietoti pie “Narvesen” veikaliem “Neste” degvielas uzpildes stacijās, mēs nevis aizņemam jau tā neesošo vietu atkritumu poligonos vai piemēslojam apkārtni, bet taupām dabas resursus, saudzējam vidi un iegūstam otrreizēji pārstrādātus produktus atkārtotai lietošanai. Pateicoties aizvien pieaugošajai iedzīvotāju aktivitātei, ir cerība, ka nākamos Latvijas simts gadus dzīvosim veselīgākā, tīrākā un drošākā vidē,” saka AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

 “Katra Narvesen tirdzniecības vietā atpakaļ nodotā vējstikla kanniņa ir viena balss par tīrāku Latviju. Deviņu gadu laikā desmitiem tūkstoši autovadītāju izmantojuši iespēju nodot kanniņas otrreizējai pārstrādei. Tas apliecina cilvēku gatavību aizvien atbildīgāk izturēties pret apkārtējo vidi, īpaši, ja mēs, uzņēmumi, sniedzam praktisku palīdzību. Tāpēc arī turpmāk atbalstīsim šo iniciatīvu, cerot, ka pienāks brīdis, kad būs iespējams savākt atpakaļ visas izlietotās vējstiklu kanniņas,” teic SIA “Narvesen Baltija” Mārketinga un iepirkumu direktore Agnija Šmite.

 Akcijas ietvaros noritēja arī īpaša loterija, kuras galvenā balva bija kopīgs brauciens ar autosportistu un Eiropas čempionu rallijkrosā Super 1600 kategorijā Jāni Baumani. Lai piedalītos balvu izlozē, autovadītājiem bija jāiegādājas logu mazgāšanas šķidrums „Narvesen” veikalā, kur pircējs saņēma uzlīmi, kurā bija jāaizpilda prasītā informācija. Uzlīme bija jāuzlīmē uz iztukšotās kannas, un tā jāizmet speciālajā konteinerā pie “Narvesen” veikaliem “Neste” degvielas uzpildes stacijās. Izaicinājumu sniegt savu ieguldījumu vides piesārņojuma mazināšanā un vienlaikus piedalīties loterijā pieņēma 269 autovadītāji, no kuriem tika izlozēts viens galvenās un 50 veicināšanas  balvu saņēmēji. Galveno balvu - braucienu kopā ar Jāni Baumani - ieguva Mārcis Cielava no Jelgavas. (Balvu saņēmēju saraksts pieejams www.zalais.lv).

 “Ikdienas steigā nereti nepievēršam vērību tiem mazajiem paradumiem, kas būtiski  var ietekmēt mūsu dzīves vides kvalitāti. Cik gan no autobraucējiem kārtējo reizi uzpildot vējstiklu šķidrumu savam auto domā par to, ka kanniņu vajadzētu nodot pārstrādei, lai tā  nenokļūst dabā? Bet esmu simtprocentīgi pārliecināts, ka neviens vien autobraucējs vēlas vērot tīras un  sakoptas ceļmalas, mežus un pļavas. Tādēļ man ir patiess prieks, ka ar šādu iniciatīvu palīdzību autovadītājiem Latvijā tiek atgādināts, ka svarīgi ir ne tikai, lai tavs auto būtu labā tehniskā kārtībā, bet arī lai rūpējoties par to netiktu nodarīts kaitējums dabai,” uzsver Jānis Baumanis.

BALVAS SAŅEM:

Galvenā balva:

Mārcis Cielava

Veicināšanas balvas:

Irina Komarņicka
Maija Baltrakova
Anna  Ivanova
Ansis Cukurs
Artūrs  Baltacis
Kitija  Švarca
Aleksejs Daume
Bruno  Dadzis
Enno Ence
Dairis Kuznickis
Gunārs  Davidčuks
Jānis Dekterovs
Andris Eibelis
Uldis Gaiss
Jānis Nelsons
Ģirts Tiļļa
Aigars Bračka
Evita  Pleša
Reinis Kļaviņš
Edgars Gļauda
Jānis  Mucenieks
Vadims Vlasovs
Rihards Ošs
Sergejs  Mitkovs
Uldis Ozoliņš
Valdis Priednieks
Pēteris Stumburs
Andris  Karlovičs
Kristīna Krasrova
Sandris  Fūrmanis
Edgars Cimmermanis
Inese  Reine
Elīna  Jaunzeme
Rita  Flintere
Arnis Pūciņš
Helmuts Knostenbergs
Nilss Želubovskis
Normunds Krūmiņš
Jūlija  Bondarenko
Agita  Grantiņa 
Dagnija Kalvāne
Ričards Vēvers
Sergejs  Afanasjevs
Alevtīna Joffe
Uģis Resnis
Mārtiņš Ābrams
Edgars  Astašovs
Laura  Bērziņa
Beata Zariņa-Blaščinska
Mārtiņš Valk[..]

 

Ar akcijas balvu ieguvējiem par to saņemšanu sazināsies Getz Nordic pārstāvji.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku